Drobečková navigace

Úvodní stránka > Vybavení koupelen > Vodovodní baterie

Vodovodní baterie

Vodovodní baterie se vyrábí v různých provedeních. Umyvadlové, vanové, sprchové, termostatické, podomítkové, bidetové anebo baterie s bidetovou sprškou. Mohou mít i různou povrchovou úpravu. Buď známý lesklý chrom, nebo matný satin. Nabízíme také sprchové sady nebo samostatné sprchové hlavice.

Součástí sortimentu jsou vodovodní baterie pákové, vodovodní baterie kohoutkové, vodovodní baterie samouzavírací, vodovodní baterie senzorové.

Baterie mají úsporné prvky zabudovány v sobě. Například páka při jejím běžném zvednutí pustí jen poloviční průtok vody, prudký proud se dá spustit jen stlačením páky do jiné polohy. I další baterie odměřují a dávkují množství vody, třeba ty s infračervenými a ultrazvukovými senzory pohybu. Senzor po minutě nebo kratší době vodu automaticky vypne. Tyto baterie se vyrábějí rovněž jako podomítkové - v umývadlovém i sprchovém provedení.Páková baterie nejen šetří vodu svou konstrukcí, ale také tím, že se dá lehce a jednoduše zavřít jedním dotykem. Máme-li v ruce zubní kartáček a kelímek, nejsme ochotni kroutit kohoutkem staré baterie a necháme vodu téct; pákovou baterii však eskamotérsky zvládneme zavřít jedním ťuknutím.

Termostatické baterie jsou ještě šetrnější než pákové - proti běžným bateriím dokáží ušetřit až 50 % vody. Fungují na principu míchání studené a teplé vody (nastaví se požadovaná teplota vody a baterie automaticky míchá teplou a studenou). Jsou bezpečné a výborné pro děti; mají bezpečnostní pojistku, která zabrání opaření. Tyto baterie jsou dražší, ceny se pohybují u sprchových od 3.000 korun výše, ale mohou stát (podle značky) i 17.000 korun; nejlevnější umývadlové začínají zhruba těsně pod 3.000 korunami.

Bezdotykové baterie vám poskytnou jen vodu opravdu nutnou k opláchnutí rukou. Senzor baterie pustí jednorázově pouze jeden litr vody. Další dávka je zablokovaná pružinou. Baterie případně umí ještě současně regulovat teplotu vody a omezovat její průtok. Má zabudovaný na sobě regulátor teploty vody; ten se může uzamknout nebo používat - nastaví se na předem teplotně
smíšenou vodu.

Nabízíme sortiment těchto značek a dodavatelů:

HANSA AQUA TRADE KLUDI HANSGROHE
NOVASERVIS JIKA ROCA RAVAK
FRANKE      
     

GDPR 

GDPR - Informace o zpracování osobních údajů

GEOPRESS VIEGA

GEOPRESS - systém lisovacích spojek z červeného bronzu
Naskladněno v centrálním skladu ve Starém Plzenci.

GEOPRESS.pdf

 TRPSLÍK.png

M A W I 3000, spol. s r.o.